fbpx

Informace

Členské příspěvky jsou uvedeny níže, ale samozřejmě je možná i jiná dohoda v případě tíživé finanční situace nebo jiných důvodů. Rádi dáme možnost sportovat každému kdo projeví zájem. Oproti jiným klubům je v ceně členských příspěvků již obsažena licenční známka v hodnotě 300 Kč, kterou vydává Český svaz juda (obsahuje základní úrazové pojištění) a případné poplatky za páskování (zvýšení stupně technické dovednosti). Platby je možné provádět co tři měsíce, pololetně nebo na celý rok, podle toho co Vám vyhovuje a to bezhotovostně na účet klubu č. 2301713038/2010. Platbu provádějte až po přidělení variabilního symbolu, který Vám bude zaslán po registraci. Před termínem platby Vám bude odeslán vždy informační e-mail, takže nemusíte na nic myslet!

 

# Roční Půlroční Kvartální
Termín splatnosti 31. 1. 31. 1., 30. 9. 31. 1., 30. 4., 30. 9., 30. 11.
Členský poplatek (dva a více tréninky za týden) 3 000 Kč 1 500 Kč 750 Kč
Členský poplatek (jeden trénink týdně nebo sourozenec) 2 500 Kč 1 250 Kč 625 Kč

Pro samotný trénink postačí tepláky a tričko s dlouhým rukávem z pevnější látky bez knoflíků a zipu, kterými by mohlo dojít ke zranění. Ideálně také je vhodné si sebou vzít přezuvky na přechody mezi šatnou a tělocvičnou. Kimono není nezbytné na první tréninky, dokud si nebudete jistí, že Vás nebo Vaše dítě judo opravdu baví. Kimono se skládá z kabátu s hrubým límcem, kalhot a pásku. Kimono na judo je z pevnější látky než na karate, protože je vystavováno mnohem větší zátěži a opotřebení. Ceny kimona se pohybují od 500 Kč. S výběrem Vám rádi poradíme a také můžete využít slevy na kimona u našich partnerů.

Něžnějšímu pohlaví připomínáme, že se cvičí bez naušnic a doporučujeme v případě delších vlasů si vzít gumičku bez kovových částí.

V případě zájmu je možné po dohodě zapůjčení kimona oproti vratné záloze.

TRÉNINKOVÁ SKUPINA – MLÁĎATA

6 – 10 LET

Skupina je určena dětem od 6 do 10 let, které začínají s judem. Cílem této skupiny je naučit děti bezpečně padat a rozvíjet jejich pohybové schopnosti. V přípravce se děti učí jen základy juda. Dbáme na to, aby děti získaly kvalitní základy bez špatných pohybových návyků. Dítě postupující z této tréninkové skupiny by mělo umět základy gymnastiky, ovládat pády, znát základní držení (gatame) a hlavně by mělo mít nadšení do dalšího tréninku a k učení se novým věcem!

Skupina mláďata je určena také pro děti „U11“, tedy pro děti, které v daném kalendářním roce ještě nedosáhnou 11 let a znají již základy juda. Podstatná část tréninku mláďat je věnována gymnastice, hrám a dalším nejudistickým pohybovým aktivitám. Rozvíjejí se však také základy juda. Věnujeme se nejen chvatům prováděným na zemi (držení), ale také chvatům prováděným v postoji (hody). V této skupině se již některé děti mohou účastnit lokálních judistických soutěží. Dítě postupující z této skupiny by mělo mít základní přehled o chvatech v postoji i na zemi do výše 5. kyu, neboli žlutého pásku. Dále by mělo kvalitně zvládat základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda…) a učit se prvkům složitějším (stojka, přemet…). Dbáme na to, aby naše děti milovaly pohyb.

 

TRÉNINKOVÁ SKUPINA – ŽÁCI

11 – 14 LET

Skupina žáků je určena pro děti ve věku od 11 do 14 let („U13“ mladší žáci a „U15“ starší žáci). Judo je hlavní náplní tréninku. Kromě toho probíhá na tréninku také mnoho pohybových her a gymnastiky, cvičí se sebeobrana a posilování vlastním tělem. Zaměřujeme se na závodní i nezávodní judo. Zkušenosti ukazují, že tréninky žáků lze postavit tak, aby měli závodící i nezávodící judisté plnohodnotný trénink. V rámci této skupiny chodí také dorostenci (chlapci a dívky 15-17 let), žáci od nich získávají cenné zkušenosti. Žáci by postupně měli zvládnout pokročilé gymnastické cviky (přemet, kotoul plavmo…) a chvaty v postoji i na zemi do 3. kyu (zelený pásek).

TRÉNINKOVÁ SKUPINA – JUDO A SEBEOBRANA PRO DOSPĚLÉ

15 – 99 LET

Judo a sebeobrana pro dospělé je skupina zaměřená na judisty od 15 let, kteří chtějí i nechtějí závodit, ale i pro začátečníky, kteří chtějí začít s judem v pozdějším věku. Skupina je věkově velice pestrá, tréninky bývají někdy fyzicky náročnější, jindy více relaxační. Jsou vedeny „na míru“ skupině, která se v daný den právě sejde. Pravidelně se na nich cvičí sebeobrana a také je dbáno na řádné protahování a uvolnění.

Samozřejmě! Nic nepřinese člověku více radosti než první zvládnutý kotoul po mnoha letech. Ideální skupinou pro Vás bude „Judo pro všechny“, což je nezávodní skupina dospělých, kde radost z pohybu je důležitější než mistrovsky zvládnutá technika.

Judo lze trénovat od 6 let. Ideální začátek je pro dívky i chlapce mezi šestým až dvanáctým rokem. Jelikož je každé dítě jinak fyzicky i mentálně vyspělé, je vhodné se přijít podívat na ukázkovou hodinu. Mnoho rehabilitačních pracovníků judo doporučuje, jako jednu z nejlepších metod, kdy se mohou při tréninku odstraňují drobné nedostatky v motorickém vývoji malých dětí. Cvičení na boso také pomáhá k rychlejšímu dozrávání pohybových center v mozku dětí.

Judo je v překladu jemná cesta a není založené na fyzické síle, ale na technice provedení, proto je vhodné i pro něžnější pohlaví. Část tréninků se cvičí také pohybové dovednosti hlavně z oblasti gymnastiky, což bývá děvčatům hodně blízké, dále je to hlavně fyzická připravenost, ohebnost a mrštnost. Tréninky také obsahují prvky sebeobrany, kterou doufejme nikdo z nás nebude nikdy potřebovat, ale je lépe jí pro každou situaci umět!

Přihlašte se k odběru novinek!